کنسانتره بره پروار

در مورد پرورش گوسفند، متأسفانه پرورش صنعتی و فشرده چندان مورد توجه قرار نگرفته است . این بی توجهی علاوه بر عدم دسترسی به سود اقتصادی مطلوب باعث آسیب های زیست محیطی نیز گشته که در این میان می توان به چرای بیش از حد مراتع و آسیب جبران ناپذیر به مراتع کشور، و بروز برخی آسیب های زیست محیطی از قبیل سیلاب و فرسایش خاک و غیره در کشور اشاره کرد. حال آنکه با استفاده از از تجارب علمی عملی کارشناسان پایا دامیار زاگرس، دامداران عزیز می توانند به کمک فرمول ویژه کنسانتره گوسفندی این گروه در مدت زمان ۶۰ روز دوره پروار خود را کامل نموده به بالاترین راندمان دوران کاری خود(افزایش وزنٰٰ۲۰-۱۸ در دوره ۶۰ روزه) دست یابند.

کنسانتره بره پرواری غذایی است که به بره پرواری داده می­شود. این خوراک جهت پروار تهیه شده و کاملاً صنعتی و حرفه­ ای است. معمولاً کنسانتره پرواری بسیار خوش­خوراک بوده و گوسفند با میل زیاد آن را مصرف می­کند. کنسانتره معمولاً نه تنها برای دامداری ­ها و مصارف صنعتی تولید می­شود، بلکه به صورت پلت و مخصوص تغذیه گوسفند در مناطق روستایی که امکان جداسازی میش، بره و گوسفند پرواری از یکدیگر وجود ندارد نیز طراحی و تولید می­گردد.

از جمله نیازمندی های مهم دام های پرواری تغذیه با غذا و خوراکی کم حجم و البته مقوی دارند. کنسانتره را می توان به عنوان ماده متراکم نیز نام برد .

جیره غذایی در دامپروری باید به گونه ای باشد که بتواند همه مواد مورد نیاز دام و گوسفندان از جمله نیاز به آب، انرژی، مواد معدنی، ویتامین ها و پروتئین را  به طور کامل پوشش دهد. 

کنسانتره بره پرواری

تمامی دام­ها و گوسفندان در  هنگام پرواربندی باید به خوبی تغذیه شوند. ممکن است در ابتدا فکر کنید تمامی دام ­ها از علوفه تغذیه می­ کنند، اما در واقع تمامی دام­ ها برای بزرگ شدن و پروار شدن نیاز به تغذیه ­ای مناسب ­تر از علوفه دارند.

مهم ترین دلیل استفاده ما از کنسانتره برای این است که نرخ تبدیل میزان خوراک به گوشت را بتوانیم بالا ببریم .

خواص خوراک کنسانتره

  • بهترین ماده غذایی مکمل یونجه
  • بدون داشتن خرده آهن، شیشه و …
  • دارای مواد غذایی مهم مانند پروتئین و فیبر که برای تقویت گوسفندان عالی است.
  • کاهش هزینه دامداری
  • افزایش بازدهی در تولید
  • تأمین تمام نیازهای ویتامینی و معدنی گوسفند

با ما تماس بگیرید تا فرمول خوراک مختص گله شما را طراحی نمائیم. نقش اصلی در تأمین انرژی برای بره های پروار کنسانتره است.

 

 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :